fbpx
שליטה על בית חכם

שליטה קולית על בית חכם

עד לא לפני זמן רב כל כך, שליטה על מערכות בית חכם הייתה נעשית באופן אוטומטי על ידי תרחישים מתוכננים מראש. אולם כאשר טכנולוגיה זו רק מתפתחת מדי יום ביומו, היה זה רק עניין של זמן, עד שהאפשרות לשלוט במערכות הבית השונות, תתבצע דרך הקול.

חיים בסרט

רבים מאתנו זוכרים דברים רבים מהסרט "מסע בין כוכבים", אולם אחד הדברים הזכורים ביותר זו המערכת הממוחשבת אשר מנהלת את הספינה כשהיא זמינה וקשובה למשתמשים בה, ותוך שמספקת דוחות מצב, מתאימה את איכות הסביבה ונותנת מידע רב ערך אודות באי הספינה. שליטה קולית על בית חכם אולי נשמעת כמו רעיון השאוב מסרט מדע בדיוני, אולם בפועל הפיתוחים האחרונים בתחום מאפשרים לטכנולוגיה זו להתקיים גם במציאות.

 

גם אתם יכולים ליהנות מטכנולוגיה ייחודית

שליטה קולית על בית חכם אינה מופיעה רק בתסריטים של שוברי הקופות ההוליוודיים, אלא שהיא יכולה להפוך להיות חלק בלתי נפרד מחיי היום יום שלכם. ואם כבר בתסריטים עסקינן, דמיינו לכם את התסריט הבא – אתם שוכבים במיטה, עייפים ובמקום לכבות האור על ידי המכשיר החכם שבידכם, שלא לומר – לקום מהמיטה, אתם פשוט נותנים לתאורה פקודה קולית. ואם זה לא נקרא לחיות בסרט, אז מה כן?

 

שליטה בבית חכם

 

 

אי פעם חלמתם שתוכלו לדבר עם הבית שלכם?

כיום קיימים מגוון פיתוחים טכנולוגים המאפשרים לכם לדבר אל הבית שלכם ויתרה מכך, מאפשרים לבית שלכם להקשיב למה שנאמר ותוך כדי ליישם. לשליטה קולית על בית חכם ישנם יתרונות רבים הבאים לכדי ביטוי במיוחד בעולמם של בעלי מוגבלויות כמו קשישים, נכים וכיוצא בכך. מערכות אלו ללא ספק מאפשרות חיים קלים יותר היות והן אינן דורשות מכם לתור אחר המכשיר הנייד או לנווט בין מערכות הבית השונות, כל שעליכם לעשות הוא להשתמש בקול שלכם בלבד. האינטראקציה עם הבית הופכת להיות טבעית וזאת בשל מחשוב מתקדם וטכנולוגיה שאפשר לקרוא לה עתידנית.

 

 

איך פועלת מערכת שליטה קולית של בית חכם?

מערכות שליטה קולית פועלות על טריגר של הקול. הן דומות בכללותן לאותן המערכות המאפשרות לכם להכתיב הודעות טקסט בנייד או לחפש מידע במערכות החיפוש השונות תוך שאתם עושים שימוש בקולכם בלבד. בעזרת מערכות אלו ניתן להשיג שליטה קולית על כל מכשיר ברחבי הבית בין אם מדובר במכשיר חשמלי, בין אם בגוף תאורה, בין אם מערכת סטריאו ובין אם תרמוסטט.

 

מדוע יש צורך למעשה במערכות שליטה קולית?

רבים מאתנו מתביישים לעשות שימוש במערכות שליטה קולית, לפחות בכל הנוגע לנייד שלנו וכאשר אנו נמצאים במרחב הציבורי. עדיין לא התרגלנו לרעיון של "לדבר לעצמך". אולם כאשר אתם נמצאים בבית, במרחב הפרטי שלכם, אין זה מן הנמנע שתמצאו את המערכות הנ"ל ליותר מיעילות עבורכם. גם אם אינכם בעלי מוגבלות כלשהי, מערכות אלו יכולות להפוך את החיים שלכם לפשוטים הרבה יותר. דמיינו למשל שאתם נמצאים במטבח, מבשלים להנאתכם, הידיים שלכם שומניות או מקומחות, לפתע יש צלצול טלפון או שאתם רוצים להחליש את מערכת הסטריאו, בעזרת שליטה קולית בבית חכם תוכלו לעשות את כל אלו ועוד ללא מגע יד.

 

 

כיצד עוברים למערכות אלו?

כיום ישנן חברות אשר מעמידות לרשותכם את האפשרות ליהנות מטכנולוגיות מתקדמות של בית חכם. דיגיטלי היא אחת מהם. אנו בדיגיטלי מתמחים בפתרונות אוטומטיזציה מן השורה הראשונה ויכולים לכוון אתכם אל עבר הפתרון המותאם ביותר לצרכים שלכם. הצוות המקצועי של דיגיטלי יכול לקחת את חוויית הבית החכם שלכם ולהרחיב אותה עד הקצה ובכך לממש לכם כל פנטזיה התואמת את סגנון המגורים המועדף עליכם.

 

 

לפרטים נוספים אודות שלל הפתרונות לבית חכם שאנו מעמידים לרשותכם, צרו עמנו קשר עוד היום ונשמח לעמוד לרשותכם!

כתובת

ז'בוטינסקי 100, פתח תקווה – ת.ד. 3331

טלפון

03-5600506