מחיר בית חכם

מצלמות אבטחה

מצלמות אבטחה לבית פרטי

תכנון מערכות לבית חכם כולל מצלמות אבטחה המחזקות את האבטחה על הבית ומאפשרות צפייה במתרחש בזמן אמת או בעבר. מצלמות אבטחה לבית חכם מתחלקות לכמה סוגים. מצלמות אבטחה חיצוניות מותאמות לתנאי חוץ וכוללות מיגון נגד מים, לדים אינפרה אדום לראיית לילה וצמצם אוטומטי לשם סינון קרני השמש בסביבת המצלמה. כאשר מתכננים את מיקומן של המצלמות יש להתחשב בפרמטרים של שטח כיסוי, תאורה, זווית צילום ואיכות המצלמה. פרמטרים אלו חייבים להיות תואמים לצרכיי הלקוח.

דוגמה לבחינת מיקום המצלמה כדי לתת איכות תמונה מרבית היא כמות נורות לד אינפרה אדום שבמצלמה. כמות נורות הלד צריכה להתאים בדיוק למרחק אותו רוצים לראות בחושך מוחלט. כמות גדולה מדיי של לדים כאשר הצילום הוא למרחק קצר מדיי מהמצלמה תגרום לסנוור יתר של האובייקט והדמות תראה בהירה מידי וללא תווי פנים. כמות נמוכה של לדים המופנים לצילום על פני שטח כיסוי גדול תייצר תמונה חשוכה מידי ולא ניתן יהיה לראות בבירור את האובייקט.

בבניית בית פרטי ניתן לעשות הכנה למצלמות אבטחה בצורה מקצועית בהתאם לצרכי בני הבית והמבנה, אך יש לקבל החלטה חשובה אחת: האם מתקינים מצלמות IP או מצלמות אנלוגיות (רגילות)?

מצלמות אבטחה לבית חכם – אנלוגיות

מצלמות אנלוגיות הן מצלמות איכותיות הנותנות מענה טוב לצרכיי הלקוח ובתקציב סביר. מצלמות אלו מתחברות למערכת הקלטה עצמאית (DVR) המחוברת לכתובת IP קבועה של הראוטר שלכם וכך אתם יכולים לצפות במה שמצולם.

כיום מצלמות אנלוגיות מגיעות עד רזולוציה של כ 2 מגה פיקסל. החיווט של מצלמות אלו הוא בכבלי קואקס משולבים מתח הדורש מעבר ישיר בין המצלמה למערכת ההקלטה. מצלמות שמתקינים ברוב הבתים כיום הן של 700-1000 קו (TV Line) למצלמה כאשר העדשה יכולה להיות קבועה (3.6-4 מ"מ) או עדשה מתכווננת (2.8-12 מ"מ) שנקראת ורי-פוקל.

מצלמות IP

מצלמות IP הן מצלמות ששולחות ומקבלות מידע על בסיס רשת האינטרנט ו\או רשת מקומית (LAN) ברזולוציה גבוהה מאוד. לרוב מצלמות אלו תהינה ברזולוציה הגדול פי כמה ממצלמות אנלוגיות. המצלמה לוכדת את התמונה באופן זהה למצלמה דיגיטלית, אך מה שמייחד אותה היא היכולת לדחוס את הנתונים ולהעביר אותם ע"ג הרשת. החיווט של מצלמות IP הוא בכבלי רשת המאפשרים להעביר וידאו באיכות גבוהה וגם להעביר מתח.
כל מצלמת IP מקבלת כתובת IP פנימית או חיצונית משלה ומאפשרת זום דיגיטלי גם דרך סמארטפון. חלק גדול מהן מכיל מיקרופון לשמיעת רקע הצילום וההתבססות על רשת האינטרנט הביתית מאפשרת גמישות רבה יותר במיקום המצלמה כשמדובר בבתים קיימים.
יש לציין שכל מצלמת IP מקבלת שקע רשת משלה בראוטר (סוקט) כך שכל עסקה של מצלמות אלו תכלול Switch לשם הרחבת כניסות הרשת לראוטר.
מצלמות IP שמקובל להתקין כיום הן של 1.3-2 מגה פיקסל, כך שלרב הן נותנות רזולוציה פי 4 יותר גדולה מזו של מצלמות אבטחה אנלוגיות רגילות.

התאמה של רזולוציית המצלמות, מיקומן, תכנון התשתית ואפיון כל מערכת האבטחה בהתאם למבנה ולתקציב, חייבים להיות ע"י אנשי מקצוע מנוסים המכירים את כל המוצרים לעומק ומתעסקים עם מצלמות איכותיות המתחברות בצורה בלעדית למערכות הקלטה איכותיות.

אתם מוזמנים לפנות אלינו לפגישה מקצועית וקבלת הצעת מחיר עוד היום בטלפון 03-5600506