fbpx

היסטוריית בית חכם

לכל חובבי ספרות המדע הבדיוני, הרי שהרעיון של בית חכם הוא לא נטע זר. מערכות אוטומטיות וטכנולוגיות מתקדמות אשר שולטות במערכות הבית השונות כבר הופיעו ברבי מכר רבים וכיכבו בסרטי קולנוע המדע בדיוניים כבר משחר ההיסטוריה. אולם בין הדמיון למציאות של אותה התקופה קיים הבדל רב. לעומת זאת, במציאות המודרנית, כבר כמה שנים שהטכנולוגיה של בית חכם הולכת וצוברת תאוצה וכיום, נדמה כי שומעים עליה בכל מקום. אך מאין הכל התחיל בעצם ומי, הלכה למעשה, היה אחראי על יישום הרעיון?

הכל התחיל במכשירי חשמל לבית

למרות שהרעיון על אוטומטיזציה בבית על מערכותיו קיים מזה זמן מה, מערכות אוטומטיות וחכמות קיימות רק זמן קצר. למען האמת, משלב הרעיון ועד למערכת בית חכם כפי שאנו מכירים אותה כיום, היו כמה וכמה שלבים אשר תחילתם הייתה בהמצאת מכשירים חשמליים לבית בלבד. למרות שאולי לא היינו ממהרים לקרוא לאותם מכשירים חשמליים חכמים, ביחס לתקופתם הם היוו הישג של ממש כאשר בשנת 1907 מכשירים כמו מקרר, מייבש ומכונת כביסה ושואב אבק היוו את פאר היצירה.

טכנולוגיה חכמה למטבח שהקדימה את זמנה

הבאים בתור היו המכשירים החכמים הראשונים שהומצאו בשנת 1966 והם מחשב המטבח ו –ECHO IV. ולמרות זאת, מוצרים אלו לא נסקו ומכירותיהם לא הרקיעו, יכול להיות בשל העובדה שהם הקדימו את זמנם. מכשירים דוגמת אלו הציעו שליטה על מכשירי החשמל השונים במטבח ואפשרו פונקציות שונות כמו אחסון מתכונים, עריכת רשימת קניות או שליטה על הטמפרטורה של המטבח.

ב-1991 הרצון להקל על חיי הקשישים הוליד טכנולוגיה חכמה במיוחד

אין זה סוד שהיכולת של קשישים לדאוג לעצמם הולכת ופוחתת עם השנים וכתוצאה מעובדה זו, קוריאן ואן ברלו (Corien van Berlo), אישה שהתמחתה בפיתוח טכנולוגיות רפואיות, החלה לפתח טכנולוגיות אשר מיועדות להקל על חייהם של קשישים ולעזור בטיפול בהם. בתקופה זו עדיין לא ידעו במה המעבר לבית חכם יהיה כרוך ולו רק בשל העובדה שהיו מחשבים אומנם, אך לא היו מכשירים חכמים אחרים, שלא לדבר על ניידים חכמים או אינטרנט, אשר כיום משמשים לתפעול ושליטה במערכות בית חכם.

 

אוטומטיזציה

 

פריצת הדרך ועמה טכנולוגית בית חכם הגיעה בשנת 1998

עם התפתחותו של האינטרנט בסוף שנות ה – 90 של המאה ה -20 ובתחילת שנות ה – 2000, טכנולוגיות חדשות החלו לצוץ גם הן, ועמן הטכנולוגיה של בית חכם. הטכנולוגיה של הבית החכם הציעה פתרונות מתקדמים ואיכותיים, אך עם זאת גם חסכוניים במיוחד והחלה צוברת תאוצה ויוצאת מתחום הטיפול באוכלוסייה המבוגרת אל כלל האוכלוסייה. מוצרים הכוללים טכנולוגיה חכמה החלו להופיע בחנויות והוצעו גם לצרכני הקצה, אשר יכלו ליהנות מכל היתרונות של הטכנולוגיה החדשנית.

 

ומה קורה נכון להיום?

כיום טכנולוגית בית חכם הנה ברת קיימא ומאפשרת שליטה על מערכות הבית השונות באמצעות תכנון תרחישים. מערכות אלו ידידותיות, פשוטות להטמעה ואינן דורשות תשתית ייחודית. יתרה מכך, הטכנולוגיה החכמה נחשבת לירוקה יותר, מתקדמת וידידותית גם לאיכות הסביבה והשימוש בה צפוי להפוך את איכות החיים לטובה יותר בכמה וכמה רמות.

 

 

אנו בדיגיטלי מזמינים אתכם לעשות היסטוריה

היתרונות של בית חכם רבים מספור וזו הסיבה שטכנולוגיה זו הופכת לפופולרית וצפוי שרק תלך ותצבור תאוצה ככל שהשנים חולפות. אנו בדיגיטלי מזמינים אתכם ליהנות מכל היתרונות של הטכנולוגיה החכמה, לשדרג את איכות חייכם ולהוביל לחיסכון מרבי בצריכת אנרגיה. לצוות של דיגיטלי ניסיון של 40 שנים בתחום, ניסיון אשר מאפשר לנו ללוות אתכם לכל אורך התהליך ולעזור לכם להגיע לבחירה שתשרת את הצרכים שלכם על הצד הטוב ביותר.

לפרטים נוספים אודות בית חכם אנו מזמינים אתכם ליצור עמנו קשר ולתאם פגישת ייעוץ. נשמח ללוות אתכם צעד צעד ולקחת את הבית שלכם אל העתיד.

 

 

 

 

כתובת

ז'בוטינסקי 100, פתח תקווה – ת.ד. 3331

טלפון

03-5600506